Dünya Esnaf Ve Sanatkarlar Derneğinden Dev Proje

17 Ağustos 2021 10:51 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 36

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği “ANADOLU’NUN AHİSİSİYİZ, DÖRT BİR KOLDAN TÜRKİYE’YİZ” Projesiyle Hakkari'den Edirne'ye , Muğla'dan Artvin'e yapılacak ziyaretler ile esnafın kardeşlik hukukunun geliştirmesine olanak sağlayacak.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği  Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı  Recep Tayyip Erdoğan  tarafından 2021 Yılı Ahilik Yılı ilan edilmesiyle  Ahilik Kültürünün yayılması , geliştirilmesi ve bir sonraki kuşakları aktarılması için önemli rol oynayacak .

Proje kapsamında Farklı bölgede ki esnafların ekonomik , kültürel  özelliklerin yanısıra gelenek ve göreneklerini ortaya çıkaracak projenin illerin tanıtılması , ticari ve ekonomik yapısına yeni değerler kazandırmayı amaçlıyor.

İllerde Valilik makamının onayı ve oluru ile Ticaret Müdürlüğü vasıtasıyla  belirlenen esnaf ve sanatkarın  illerin özelliklerini yansıtacak , bilinmeyen ve eskimeye yüz tutmuş meslekleri tekrar canlandırılması sağlanacak.

Edirne'den, Hakkari'ye ve Muğla'dan Artvin'e   karşılıklı olarak gerçekleştirecek ziyaretler esnaf ve sanatkarların " kardeşlik hukukunu " geliştirilmesiyle birlikte belirlenen iller çerçevesinde tanıtım filmi kapsamında dükkan, atölye ve sosyal hayatıyla ilgili çekimler ve röportaj yapılacak.

Esnaf ve Sanatkarı merkeze alan proje kapsamında   esnaf odalarına  medya eğitimleri verilmeye devam ediyor.

20 kişi ile sınırlı olan eğitimler ücretsiz verilirken eğitimleri aksatmayan ve uygulama eğitimlerine katılanlara sertifika verilecek.

Bilgi edinmek için:  www.ahienstitusu.org   0312 472 85 58"

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.