Yalova'daki İlk Buluşmaya İlgi Büyüktü

30 Mayıs 2022 00:29 Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği 24

Esnaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü'nün İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü 'Anadolu'nun Ahisiyiz Üreten Türkiye'nin Hizmetindeyiz' projesi çerçevesinde Malatya'nın Arapgir ilçesinde yarım asırdır tahta çividen ayakkabı üreten Erol Hakan ile Yalova'nın ünlü baklava ustası ile bir araya geldi.

Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneğimizin ve Ahi Enstitüsü’müzün İçişleri Bakanlığı Sivil Toplumla İlişkiler Genel Müdürlüğü ile birlikte yürüttüğü ‘Anadolu’nun Ahisiyiz Üreten Türkiye’nin Hizmetindeyiz’ projesindeTürkiye’nin Üreten Ustalarının ilk buluşması Yalova’da  gerçekleşti. Programı snaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitü Başkanı Gazeteci Yazar Fehmi Çalmuk sundu. 

Program çerçevesinde Arapgir’de yarım asırdır tahta çivi ile ayakkabı üreten Erol Hakan ile Yalovalı ünlü baklava ustası Ömer Hamurcu bir araya geldi. Yalova Valiliği’nin himayesi ile organize edilen esnaf buluşmasına Yalova Valisi Muammer Erol’un yanı sıra Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu da katılarak konuşma yaptı.

Vali Erol'a tahta çivili ayakkabı hediye edildi

Tahta çivi ilet ayakkabı üreten Erol Hakan Yalova Valisi Muammer Erol’a 44 numara  siyah renkli bir ayakkabı hediye etti.Vali Erol hediyeyi alırken / bu da valinin ayakkabısı olsun' dedi.

Reyhan Çayı hediye Edildi

Yalova Valisi Muammer Erol’ ile Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu yalovalı ünlü baklava ve  Yalova  sütlüsü  ustası Ömer Hamurcu başta olmak üzere Dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Onursal Başkanı Erol Korkut ve diğer bürokrat ve misafirlere mor reyhan seti hediye ettiler.

Belgeseller İzletidi

Programda projeye konu olan iki ustaya yönelik çekilen 'Bir  Ustanın Lezzete Değer Elleri
Yalova Sütlüsü' ile 'Tahta çiviyle Ayakkabı Yapan Arapgir'in 3.Nesil  Ustası' isimli belgeseller gösterildi.

Arapgir Heyetine Büyük İlgi Vardı

Yalova Valisi Muammer Erol beraberinde Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu ve Arapgir'li esnaf sanatkarlarla birlikte Altınova Belediyesi'nin etkinliğine katıldı.

Ayakkabı ustası Erol Hakan beraberinde Arapgir Belediye Başkanı Haluk Cömertoğlu Yalova Kültür ve Turizm İl Müdürü  Şeref Tali ve dünya Esnaf Sanatkarlar Derneği Ahi Enstitüsü başkanı Fehmi Çalmuk ile beraber Yalova yeni Malatyalılar dayanışma ve kültür Derneğini ziyaret etti.

Arapgir heyeti gün içinde aralarında yürüyen köşkün de bulundu Yalova'nın turizm açısından önemli yerlerinde ziyaret etti.

 

Yorum Ekle

İlk Yorumlayan Siz Olun!
Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği'ne ait kurumsal bilgilerin, proje, çalışmalar ve etkinliklerin yer aldığı kurumsal web sitesi.

Dünya Esnaf ve Sanatkarlar Derneği

Yukarı Öveçler Mah.1315 Cad. Can Apt No:7/1 ANKARA Dernek Kodu 06 141 169 Başkent VD 3220929794
06460 Çankaya / Ankara

Dernek Yazılımı: Medya İnternet™ - Dernek Sitesi Kulga © Tüm Hakları Saklıdır.